Посольство України в Республіці Ірак

, Київ 00:14

Політичні відносини між Україною та Іраком

Республіка Ірак офіційно визнала Україну 1 січня 1992 року, а дипломатичні відносини між Україною та Іраком були встановлені 16 грудня 1992 року. Діяльність Посольства України в Республіці Ірак започатковано у травні 2001 року. Починаючи з 2007 року функціонує Посольство Республіки Ірак в Україні.

До 2012 року політичний діалог між Україною та Республікою Ірак здійснювався переважно у рамках участі в щорічних сесіях Генеральної Асамблеї ООН, а також під час проведення інших міжнародних заходів.

15-18 березня 2012 року на запрошення Голови Верховної Ради України В.М.Литвина відбувся візит в Україну делегації Комітету з питань вищої освіти та наукових досліджень Ради представників (парламенту) Республіки Ірак.

28 травня 2012 року в м. Багдад проведено чергові політичні консультації між МЗС України і МЗС Республіки Ірак, у ході яких обговорено актуальні питання двостороннього співробітництва, а також розвиток подій в регіоні Близького Сходу.

20-22 листопада 2012 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Республіки Ірак, за результатами якого активізовано політичний діалог на високому рівні, визначено перспективні напрями взаємовигідного співробітництва між обома країнами.

У Верховній Раді України створено  Групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак.