• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Україна-Ірак
Опубліковано 19 червня 2021 року о 10:51


Республіка Ірак офіційно визнала Україну 1 січня 1992 року, а дипломатичні відносини між Україною та Іраком були встановлені 16 грудня 1992 року. Діяльність Посольства України в Республіці Ірак започатковано у травні 2001 року. Починаючи з 2007 року функціонує Посольство Республіки Ірак в Україні.

До 2012 року політичний діалог між Україною та Республікою Ірак здійснювався переважно у рамках участі в щорічних сесіях Генеральної Асамблеї ООН, а також під час проведення інших міжнародних заходів.

15-18 березня 2012 року на запрошення Голови Верховної Ради України В.М.Литвина відбувся візит в Україну делегації Комітету з питань вищої освіти та наукових досліджень Ради представників (парламенту) Республіки Ірак.

28 травня 2012 року в м. Багдад проведено чергові політичні консультації між МЗС України і МЗС Республіки Ірак, у ході яких обговорено актуальні питання двостороннього співробітництва, а також розвиток подій в регіоні Близького Сходу.

20-22 листопада 2012 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Республіки Ірак, за результатами якого активізовано політичний діалог на високому рівні, визначено перспективні напрями взаємовигідного співробітництва між обома країнами.

27 лютого 2015 року була створена Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак. Голова групи – народний депутат України І.О.Лапін.

8 березня 2017 року в Києві відбувся черговий раунд політичних консультацій між МЗС України і МЗС Іраку на рівні заступників міністрів.

21-24 листопада 2017 року відбувся візит делегації Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак до Багдаду на запрошення Голови Ради Представників (парламенту) Республіки Ірак С.Аль-Джубурі. Делегація зустрілась з керівництвом іракського парламенту і низки його комітетів, а також з керівниками 10-ти міністерств Іраку. Було обговорено широке коло питань українсько-іракських відносин та підкреслена важливість підтримання регулярного міжпарламентського діалогу для активізації усіх напрямів двосторонньої співпраці.

27-29 листопада 2018 року Міністр транспорту Іраку Кадім Фінджан Хусейн Аль-Хамамі відвідав Україну, де обговорив з керівництвом Міністерства інфраструктури України широкий спектр питань, пов’язаних з українсько-іракським співробітництвом у транспортній та транспортно-освітній сферах, ознайомився з потенціалом українських підприємств та учбових закладів, оголосив про відкриття прямого авіаційного сполучення між Багдадом і Києвом.

8-9 жовтня 2018 року народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Семен Семенченко разом із своїм помічником Євгеном Шевченком здійснили робочу поїздку до Багдада.

В ході зустрічей досягнуто домовленість про створення у парламенті Іраку групи з міжпарламентських зв’язків з Україною, підтверджено налаштованість сторін на поглиблення взаємовигідної співпраці на усіх напрямках, що становлять обопільний інтерес, готовність до законодавчої підтримки зусиль, які докладаються з метою зміцнення власної і міжнародної безпеки, економічного зростання і підвищення добробуту громадян обох країн.

15 квітня 2019 року Заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок здійснив візит до Багдаду, де провів зустріч у Міністерстві закордонних справ Іраку та обговорив перспективи розвитку двосторонніх відносин у політичній, економічній та правовій сферах, а також шляхи зміцнення міжпарламентського діалогу. Під час візиту, Є.Божок закликав іракську сторону до демонстрації більш чіткої підтримки України на міжнародній арені.

Цього ж дня відбулася зустріч Є.Божка з Командувачем Тренувальної Місії НАТО в Республіці Ірак, підчас якої було обговорено низку питань, що представляють двосторонній інтерес з огляду на Євроатлантичний курс, закріплений в Конституції України.

2 грудня 2019 року в Раді представників (парламенті) Республіки Ірак сформовано групу іраксько-українського міжпарламентського співробітництва до складу якої ввійшли вісім депутатів.  Очолює Групу  депутат Парламенту пан Набиль Хамза Алтурфи (очільник парламентської фракції «Сайрун»). Пан  Баяр Тахир Саид Доски – заступник голови Групи. В ході зустрічей дипломатів Посольства з членами Групи було отримано запевнення щодо готовності іракських парламентарів якнайшвидше налагодити регулярний діалог та обмін візитами зі своїми колегами з аналогічної групи у Верховній Раді України.

18 грудня 2019 року у Верховній Раді України утворено Депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак.

До складу Групи входять 21 депутат. Богданець Андрій Іванович (фракція політичної партії «Слуга народу») та Мамоян Суто Чолоєвич (фракція  політичної партії «Опозиційна платформа- за життя») є співголовами Групи. Дмитрук Артем Генадійович (фракція політичної партії «Слуга народу»)  - заступник, а  Бунін Сергій Валерійович (фракція політичної партії «Слуга народу») - секретар Групи.

Таким чином, у 2020 році початок спільної роботи Груп міжпарламентського співробітництва відкрив нову сторінку у двосторонніх українсько-іракських відносинах.

15 травня 2020 року відбулась телефонна розмова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з прем'єр-міністром Іраку Мустафою Аль-Кадімі. 

Прем'єр-міністр України, вітаючи іракського колегу з призначенням на посаду, підтвердив бажання України зміцнювати українсько-іракські  зв’язки та налаштованість на всебічний розвиток взаємовигідного співробітництва.

Зі свого боку, очільник іракського уряду запросив прем’єр-міністра України здійснити візит до Багдаду для посилення співпраці в різних сферах, особливо в галузі інвестицій та боротьби з пандемією коронавірусу. 

19 червня 2021 року

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із міністром закордонних справ Республіки Ірак Фуадом Хуссейном на полях Анталійського дипломатичного форуму (Туреччина). Міністри обговорили розвиток торгівлі, зокрема збільшення обсягів українського аграрного експорту до Іраку.

                                    
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux