Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Іраком
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 20:10

Найбільш часто зареєстрованими суб'єктами господарської діяльності в Республіці Ірак є товариство з обмеженою відповідальністю, філія та представництво. Ділову присутність також можливо започаткувати через реєстрацію спільного підприємства.

З особливостями іракського законодавства, у т.ч. в економічній сфері можна ознайомитися на сайті (арабською мовою) http://iraqld.hjc.iq/

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ):

• Іракське ТОВ може бути створено у складі 1 директора та 1 акціонера, обидва з яких можуть бути іноземцями. Крім того, акціонерний капітал у розмірі принаймні 860 доларів США повинен бути повністю сплачений до моменту реєстрації компанії;

• Перш ніж будь-який іноземний громадянин/організація може стати директором або акціонером компанії, вони повинні пройти перевірку, яка проводиться Міністерством внутрішніх справ Республіки Ірак. Цей процес триває приблизно 3 місяці.

Філія:

• Іноземним компаніям дозволяється відкривати свої філії в Республіці Ірак, якщо вони отримали контракт з урядом Республіки Ірак, або якщо вони співпрацюють з компанією, заснованою урядом Іраку. Укладений контракт при цьому повинен бути передбачений проектом, який фінансується за рахунок федерального бюджету Республіки Ірак;

• Незважаючи на те, що філія може проводити лише підприємницьку діяльність у межах, визначених материнською компанією, вона все одно має змогу виставляти рахунки місцевим клієнтам, підписувати місцеві договори купівлі-продажу та отримувати доходи від клієнтів.

Представництво:

    Представництво не може здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність на території Республіки  Ірак. Дозволено займатися лише розвитком бізнесу та дослідженнями ринку від імені материнської компанії. Проте, якщо материнська компанія отримала контракт від іракського уряду, вона може перетворити своє представництво на філію.

Іракське акціонерне товариство (АТ):

• Для створення акціонерного товариства необхідно залучити кошти від громадян Іраку. Дозволяється, щоб 5 директорів та 5 акціонерів були нерезидентами. Всі директори повинні мати принаймні 1 тисячу акцій компанії;

• Мінімальний початковий капітал, необхідний для створення АТ, становить 1,720 доларів США. Секретар комерційного реєстру може попросити акціонерів збільшити капітал АТ, якщо він вважатиме, що запропонований капітал є недостатнім для діяльності компанії.

Спільне підприємство:

• Дозволяється створення спільного підприємства в Республіці Ірак шляхом утворення ТОВ або АТ з іншою місцевою (приватною або державною) або іноземною компанією. З цією метою всі залучені сторони повинні укласти договір між акціонерами до моменту створення такої компанії.

Українські підприємства мають можливість безперешкодно брати участь у тендерах на постачання товарів, виконання робіт або надання відповідних послуг на умовах, які визначені замовниками.

Національна інвестиційна комісія Іраку (орган, якій реалізовує державну політику в галузі залучення інвестицій, проведення тендерів та укладення контрактів для відновлення інфраструктури країни) оприлюднює інформацію на веб-сторінці: https://investpromo.gov.iq/

Усі запрошення до участі в торгах оприлюднюються та супроводжуються чітким набором інструкцій, яких учасникам тендерів потрібно дотримуватися. Для того, щоб мати можливість подавати заявки на державні контракти, усі учасники торгів повинні зареєструватися у відповідній системі.

Міністерства, відомства та інші державні органи влади Іраку повідомляють про державні закупівлі на своїх офіційних веб-сторінках (https://gds.gov.iq/, http://www.mot.gov.iq/, http://mof.gov.iq/, https://oil.gov.iq/ та ін.) та у ЗМІ.

Для реєстрації постачальники повинні відповідати встановленим вимогам, подавати необхідні документи, а також сплачувати збори. Після того, як їх реєстрація буде прийнята, постачальники можуть отримати доступ та брати участь у державних закупівлях.

Всі процедури можна проводити в системі Інтернет.

В основі державного регулювання зовнішньої торгівлі Республіці Ірак лежить закон «Про митницю» від 1984 року № 23 (зі змінами та доповненнями), http://investpromo.gov.iq/wp-content/uploads/2013/06/IQ-Law-Customs-23-1984-En.pdf, який передбачає сертифікацію зовнішньоторговельних операцій, встановлює систему дозволів на імпорт та експорт товарів в кількісному або вартісному вираженні. Процедури підготовки контрактів і умови розрахунків відповідають загальноприйнятим світовим стандартам.

Уряд Республіки Ірак дотримується практики правил зовнішньоекономічного регулювання, які прописуються в річному бюджеті. При цьому, в зазначений закон можуть бути внесені поправки і доповнення.

Митно-тарифна політика Республіки Ірак регулюється, законами, митними правилами, повідомленнями, циркулярами та іншими нормативно-правовими актами, що видаються Урядом Республіки Ірак. Тарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюється за допомогою митних податків і зборів, а також заходів антидемпінгового характеру. Органом виконавчої влади, що здійснює відповідно до законодавства Республіки Ірак, функції контролю і нагляду в галузі митної справи, є Головний митний департамент, якій входить до структури Міністерства фінансів Республіки Ірак.

Ознайомитися з тарифними ставками, системою опису та кодифікування товарів, які імпортуються в Республіку Ірак відповідно до закону «Про митний тариф» від 2010 року № 22 можна за наступним посиланням:

http://mof.gov.iq/pages/en/Customstarifflawe.aspx.aspx (арабська версія);

http://www.iraq-businessnews.com/wp-content/uploads/2011/02/Iraqi-DRAFT-Tariff-Schedule.pdf (англійська версія).

Імпортна політика Республіки Ірак надає можливість доступу в країну товарів широкої номенклатури, насамперед металургійної продукції та напівфабрикатів.

При ввезенні продуктів харчування та кормів для тварин на митну територію Республіки Ірак на додаток до обов’язкової сертифікації застосовуються сертифікати халяльності товарів.

Загалом, слід зазначити, що практика регулювання імпорту/експорту на/з території Республіки Ірак та нормативно-правова база відповідає прийнятій міжнародній практиці.

Під час планування та здійснення імпортних/експортних операцій вбачається раціональним користуватися правовою допомогою компетентних юристів з гарною репутацією, або виходити з того, що відповідні формальності мають здійснюватися партнерами за контрактами.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль представив команду, основним завданням якої буде - подолання наслідків поширення COVID-19 в Україні. Основне завдання Ради з питань економічного розвитку - розробити комплекс заходів щодо подолання наслідків поширення COVID-19 в Україні.

"Вчора ми провели перше установче засідання, де обговорили стратегії та ідеї виходу країни з карантину. Над планом працюють провідні вчені та економісти. Спільними зусиллями ми будемо працювати не тільки над першочерговими антикризовими кроками, але і над довгостроковою стратегією розвитку України", - додав Шмигаль.

До складу команди увійшли:

Ігор Петрашко - Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;

Ярослав Жаліло - заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень;

Елла Лібанова - директор Інституту демографії та соціальних досліджень України;

Андерс Аслунд - старший науковий співробітник Атлантичної ради США;

Олег Устенко - радник Президента України;

Ерік Найман - керуючий партнер Capital Times;

Віллем Буітер - професор Колумбійського університету;

Євген Пенцак - викладач економіки та фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи.


http://ukraineinvest.com/

e-mail: diana.sidko@ukraineinvest.com

+38(044)256-78-32

+38(098)567-88-99

12-13 червня ц.р. в Іраку у міжнародному аеропорті Багдаду відбувся VII авіаційний ярмарок (Expo Iraq Aviation 2019, www.iraqaviationexpo.net), який урочисто, від імені Прем’єр-міністра Іраку Адель Абдул Махді було відкрито Міністром транспорту Іраку Абдуллою Лайбі Бахадом.

Одним з завдань заходу було пошук партнерів для подолання викликів і перешкод, що стоять перед аеропортами Іраку та проектами розвитку авіаційної галузі, які розглядалися в рамках стратегічного плану Адміністрації цивільної авіації Іраку. Іншим головним завданням було заохочення іноземних компаній до проектів щодо управління аеропортами та розвитку навичок іх працівників. У ярмарку взяли участь урядові чиновники, місцеві та міжнародні авіалінії, представники глобального та регіонального (арабського) маркетингу.

«Форум допомагає стандартизувати і полегшити процедури в усіх аеропортах Іраку, в тому числі в регіоні Курдистану, і працювати над збільшенням їхніх ресурсів за рахунок розвитку наданих послуг», - наголосив у своїй промові Міністр транспорту Іраку А. Лайбі, підкресливши, що Міністерство транспорту працює над розвитком функціональних можливостей іракських авіаліній та аеронавігації в інтересах країни.

У виставці взяли участь понад 150 делегатів від 50 провідних і спеціалізованих компаній, представивши новітні технологічні рішення, продукти та послуги, а також докладні презентації щодо інноваційних розробок в авіації та ефективні комерційні проекти.

Міжнародний аеропорт міста Сулеманія (www.sul-airport.com) пропонує спільну реалізацію низки проектів, зокрема, аеродромного будівництва (командна башта, смуги, ангари, майстерні, склади тощо), встановлення аеродромного та навігаційного устаткування, розширення можливостей логістичних, аеродромних, сервісних та інших служб.

Контакти компанії: Tahir A. Qadir, Director General Suleimaniah International Airport, Tahir@sulairport.krd, Tahir55@yahoo.com

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux