Посольство України в Республіці Ірак

Київ 23:09

Республіка Ірак

Рекомендації щодо правил поведінки

Громадяни України, які приїжджають до Іраку в приватних справах, не завжди враховують особливості країни перебування в частині відносин в сім’ї, відносин між чоловіком та жінкою, наявності певних устоїв країни, звичаїв, особливостей державної релігії (іслам), її впливу на місцеве суспільство, що в свою чергу призводить до певних проблем у громадян України. Тому перебуваючи на території Республіки Ірак рекомендується насамперед з розумінням і повагою ставитись до місцевих традицій та звичаїв.

Безпекова ситуація в Республіці Ірак

Військово-політична та безпекова ситуація в країні перебування, впродовж останніх років, на краще не змінювалася, а тому перебування громадян України в Іраку носить вкрай ризикований для життя характер.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичні послуги, які надаються іноземцям в Республіці Ірак є платними, окрім надання першої медичної допомоги.

 Митні питання

Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова). Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти в межах заявленого у в'їзній декларації. Заборонено ввезення ізраїльської валюти.

Дозволено безмитне ввезення цигарок (до 200 шт.), cигар (до 50 шт) або тютюну (до 250 г). Парфумерія - не більше 500 мл, спиртні напої - не більше 1 л, подарунки на суму не більше 28 доларів США. Електро-, аудіо-та фототехніка дозволена до ввезення в межах одного предмета кожного найменування.

Заборонено ввезення наркотиків, зброї, вибухових речовин, ряду плодів і рослин (в першу чергу манго і цитрусових), аудіо- і відеозаписів політичного і релігійного характеру, будь-яких товарів у кількостях, що припускають комерцію.

Заборонено вивезення товарів, вироблених на базі імпортної сировини, а також імпортних товарів, куплених за тверду валюту (варто обов'язково вносити під в'їзну декларацію всі більш-менш значущі предмети і речі, на які може лягти підозра про "валютне походження»).

Умови працевлаштування

Закон Республіки Ірак про працю відрізняє іракських від іноземних працівників.

Іноземні працівники мають  отримати дозвіл на роботу і не можуть працювати доки не матимуть відповідний дозвіл

Міністерству Іраку з праці і соціальних питань надається право видавати дозволи на роботу іноземним громадянам в залежності від попиту на ринку праці. Дозвіл на роботу іноземним громадянам видається терміном на 1 рік і має бути поновленим за місяць до його завершення.

 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевірити наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, )розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").

Корисні телефони

Пожежно-рятувальна служба - 115/01115

Поліція - 404

Швидка допомога - 444

Черговий Посольства України в Республіці Ірак - (00 964) 790 416 71 52

Консульська посадова особа Посольства України в Республіці Ірак - (00 964) 780 136 91 31

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України - (00 380) 44 238 16 57

Гаряча лінія Посольства - (00 964) 780 986 51 70. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

Мапа