Посольство України в Республіці Ірак

Київ 22:24

Заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок здійснив робочу поїздку до Республіки Ірак

16 квітня, 18:50

15 квітня 2019 року Заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок відвідав Багдад з робочим візитом

В Міністерстві закордонних справ Іраку були обговорені актуальні питання двостороннього співробітництва та перспективи його подальшого розвитку. Зокрема, Є.Божок висловив сподівання на активізацію в цьому році політичного і міжпарламентського діалогу, включаючи консультації та візити високого рівня, окреслив бачення українською стороною практичних кроків, необхідних для розширення співпраці в торговельно-економічній та консульсько-правовій сферах, військово-технічному співробітництві. Заступник Міністра також поінформував про зусилля України по протидії триваючій російській агресії проти нашої держави та підтримку більшістю українців закріпленого в Конституції стратегічного курсу держави на вступ до Європейського Союзу та НАТО, відзначив готовність до більш тісної співпраці з Іраком у сфері боротьби з тероризмом та іншими викликами сьогодення, запропонував відновити регулярні засідання Спільної комісії з питань торговельного, економічного, наукового та технічного співробітництва, закликав іракську сторону підтримати ініціативи України в рамках міжнародних організацій, спрямовані на відновлення поваги до міжнародного права та Статуту ООН у міждержавних стосунках.

Іракська сторона запевнила у своїй повазі до суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, наголосила на зацікавленості у розширенні взаємовигідного двостороннього діалогу, запросила українські компанії до участі у повоєнній відбудові Іраку.

В ході зустрічі з Командувачем Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак були обговорені модальності та практичні кроки по реалізації задекларованого Україною операційного внеску в діяльність цієї місії.

Останні новини

Посольство рекомендує українцям, які планують відвідати Ірак, утриматися від поїздок без крайньої необхідності. | 29 жовтня, 12:00

З 25 по 28 жовтня ц.р. під час протестів і зіткнень демонстрантів з поліцією в Багдаді, центральних та південних провінціях Іраку загинули 75 людей, близько 4000 тисяч постраждали.