Посольство України в Республіці Ірак

Київ 00:36

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Іраком

Буклет «Grow Ukraine». Експортні можливості України в агропромисловому комплексі

12-13 червня в Іраку у  міжнародному аеропорті Багдаду відбувся VII авіаційний ярмарок - Expo Iraq Aviation 2019

12-13 червня ц.р. в Іраку у  міжнародному аеропорті Багдаду відбувся VII авіаційний ярмарок (Expo Iraq Aviation 2019, www.iraqaviationexpo.net), який урочисто, від імені Прем’єр-міністра Іраку Адель Абдул Махді було відкрито Міністром транспорту Іраку Абдуллою Лайбі Бахадом.

Одним з завдань заходу було пошук партнерів для подолання викликів і перешкод, що стоять перед аеропортами Іраку та проектами розвитку авіаційної галузі, які розглядалися в рамках стратегічного плану Адміністрації цивільної авіації Іраку. Іншим головним завданням було заохочення іноземних компаній до проектів щодо управління аеропортами та розвитку навичок іх працівників. У ярмарку взяли участь урядові чиновники, місцеві та міжнародні авіалінії, представники глобального та регіонального (арабського) маркетингу.

«Форум допомагає стандартизувати і полегшити процедури в усіх аеропортах Іраку, в тому числі в регіоні Курдистану, і працювати над збільшенням їхніх ресурсів за рахунок розвитку наданих послуг», - наголосив у своїй промові Міністр транспорту Іраку А. Лайбі, підкресливши, що Міністерство транспорту працює над розвитком функціональних можливостей іракських авіаліній та аеронавігації в інтересах країни.

У виставці взяли участь понад 150 делегатів від 50 провідних і спеціалізованих компаній, представивши новітні технологічні рішення, продукти та послуги, а також докладні презентації щодо інноваційних розробок в авіації та ефективні комерційні проекти.

Міжнародний аеропорт міста Сулеманія (www.sul-airport.com) пропонує спільну реалізацію низки проектів, зокрема, аеродромного будівництва (командна башта, смуги, ангари, майстерні, склади тощо), встановлення  аеродромного та навігаційного устаткування, розширення можливостей логістичних, аеродромних, сервісних та інших служб.

Контакти компанії: Tahir A. Qadir, Director General Suleimaniah International Airport, Tahir@sulairport.krd, Tahir55@yahoo.com

Інфографіка щодо експорту товарів і послуг України у 2018 році

 Інфографіка щодо загальних підсумків експорту товарів і послуг України у 2018 році

Експортна стратегія України на 2017 – 2021 роки

Зовнішня торгівля України товарами та послугами у 2018 році

Торговельно-економічне співробітництво

           

За даними Держстату України, обсяги торгівлі товарами між Україною та Іраком за 2018 рік перевищили 644 млн. дол. США, послугами — 25 млн. дол. США з абсолютно позитивним торговельним сальдо для України (що перевищує аналогічний показник 2017 року на третину).

Товарними групами, питома вага яких у структурі експорту з України в Ірак найбільша, є: жири та олії тваринного або рослинного походження (42,2%), чорні метали (40,5%),  м’ясо та їстівні субпродукти (6,9%), молоко та молочні продукти, яйця птиці, мед (2,8%), готові продукти із зерна (1,6%), цукор і кондитерські вироби (0,8%), їстівні плоди і горіхи (0,7%).

У структурі послуг, які Україна експортувала в Ірак у 2018 році, послуги, пов’язані з подорожами, - 3,4%, транспортні послуги —  2,3%.

            Ірак займає 6 місце в рейтингу:

«ТОП 15 країн, до яких найбільше зріс експорт товарів з України за 2018 рік», приріст складає - 164,9 млн. дол. США.

          Також, Ірак займає 11 місце в рейтингу:

«ТОП 15 країн-партнерів в експорті товарів з України».

Інвестиційний паспорт Запорізької області

Онлайн-карта інвестиційних контактних пунктів України

 Розпочала роботу міжнародна Багдадська оборонна виставка (IQDEX-2018)

 

10 березня розпочала свою роботу 7-ма міжнародна Багдадська виставка озброєння, військової техніки та технологій (IQDEX-2018).

Основні теми експозицій компаній-учасниць:

1. Оборона: стрілецька та спеціальна зброя, боєприпаси та інші засоби ураження наземного, повітряного та морського компонентів збройних сил.

2. Безпека: засоби виявлення та знешкодження вибухових пристроїв, броньовані автомашини, поліцейські автомобілі спеціального призначення, електронні засоби безпеки, засоби індивідуального захисту.

3. Авіація: пілотовані та безпілотні літальні апарати, ремонт і модернізація літаків і вертольотів.

На виставковому місці Посольства України в Республіці Ірак забезпечено розміщення постерів та рекламно-інформаційних матеріалів щодо продукції підприємств вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

У виставці цього року беруть участь представники одного з провідних українських спецекспортерів, які надають кваліфіковані відповіді і презентують можливості вітчизняного ВПК, до продукції якого існує стійкий інтерес з боку оборонних, безпекових та інших силових структур Іраку. Зокрема, у перший день виставки український стенд відвідали прем’єр-міністр, міністр внутрішніх справ, заступники міністрів оборони, промисловості і мінеральних ресурсів, поліції, прикордонної служби.

Виставка триватиме до 13 березня.

Інвестиційний паспорт міста Кривий Ріг

Інформація про інвестиційний потенціал міста, а саме: «Інвестиційний паспорт» та видання «Путівник інвестора» доступна за наступним посиланням: https://ig.krmisto.gov.ua/en/index.html

Промо-ролик про економічний потенціал Тернопільської області України

Інформація про економічний потенціал Тернопільської області України доступна за наступним посиланням: