Режим тимчасового в’їзду та виїзду для громадян України – за наявності візи. Віза оформлюється в дипломатичних установах Республіки Ірак в країнах перебування.
Громадяни України також можуть оформити е-візу для відвідування Республіки Ірак (далі – РІ) на порталі https://eservice.evisa.iq/ за умови наявності гаранта (спонсора).
Візи видаються виключно з метою здійснення приватного візиту до Іраку.
Дозволений термін перебування – 30 днів (разова віза). Віза дійсна протягом 90 днів з дати її видачі.
Термін оформлення візи – до 5 робочих днів.
Вартість оформлення візи – 40,00 доларів США (терміновий тариф не передбачений).
Також у зв’язку із перебуванням Курдистанського регіону Республіки Ірак (далі – КР РІ) в статусі автономного регіону у складі РІ, регіональний уряд видає власні електронні візи для в’їзду до КР РІ на порталі https://visit.gov.krd/. Натомість такі візи надають можливість в’їхати тільки до КР РІ та не дозволяють відвідувати інші регіони Республіки Ірак, в т.ч. для відвідування Посольства України в м. Багдад.
Громадяни країн категорії «Б», у т.ч. громадяни України, можуть оформити візи для відвідування КР РІ за умови наявності гаранта (спонсора), який/яка має отримати спеціальний код для підтримки візової анкети заявника. Під час заповнення візової анкети на порталі заявник має вказати отриманий код гаранта.
Візи видаються з метою здійснення приватного візиту до КР РІ.
Дозволений термін перебування – 30 днів. Віза дійсна протягом 90 днів з дати її видачі.
Термін оформлення візи – до 5 робочих днів.
Вартість оформлення візи – 103 500,00 іракських динарів, у т.ч. 3500,00 іракських динарів – комісія за транзакцію (терміновий тариф не передбачений).
Прибуття та перебування громадян України на території Іракського Курдистану, який є автономним регіоном Республіки Ірак, потребує обов’язкового попереднього отримання в’їзної візи від відповідних державних органів Республіки Ірак (у Посольстві Іраку в Україні).
Отримання тимчасової (термін дії до 30 днів) “візи міграційних органів регіонального уряду” не звільнятиме українських громадян від адміністративної або кримінальної відповідальності за порушення міграційного та митного законодавства Республіки Ірак.
Особа, яка перебуває на території Іраку без отримання іракської візи, вважається такою, що потрапила на територію держави нелегально з усіма відповідними наслідками, зокрема необхідністю сплати під час проходження паспортного та митного контролю на території Республіки Ірак одноразового штрафу у розмірі 420 доларів США та пені (штрафу) за кожен день перебування понад передбачений “тимчасовою візою” 30-денний термін.