• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Витребування документів
Опубліковано 09 лютого 2025 року о 10:56

Інформуємо, що 21 вересня 2015 року спільним наказом  Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України  за № 1786/5/272 була затверджена нова Інструкція про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України.

❗Прийом у Посольстві здійснюється за попереднім записом, здійсненим через форму онлайн-реєстрації в електронній черзі: https://e-consul.gov.ua/visits.

❗ У разі неможливості автентифікації та/або електронної ідентифікації особи в системі «е-Консул», необхідно:

  • звернутися на офіційну адресу електронної пошти Посольства [email protected] з обґрунтуванням ситуації (та долученням відповідних доказів/скріншотів) та проханням визначити дату та час візиту без попередньої електронної реєстрації в Е-Черзі.

Для оформлення запиту щодо витребування документів з України заявник подає до Посольства України в Республіці Ірак: 

1. 1 примірник заяви заява про витребування документів.doc(заповнюється українською мовою); 

2. квитанція про сплату консульського збору в Trade Bank of Iraq (TBI Bank) на рахунок 0006-010212-002 відповідно до Тарифів консульського збору:

- Витребування документа та його видача - 20 дол. США;

- Витребування документа, засвідченого в Україні уповноваженим на те органом, та його видача  - 50 дол. США;

- Витребування інформації від компетентних органів України та оформлення відповідної довідки (щодо однієї особи) - 30 дол. США.

3. За проставлення штампу «Апостиль» на документах, що витребовуються з України, додатково стягується державне мито. Державне мито за засвідчення документа штампом «Апостиль» складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян, а саме 51 грн, і сплачується окремо на рахунок Державної казначейської служби України.

Реквізити валютного рахунку Державної казначейської служби України, відкритого в АТ "Державний експортно-імпортний банк України" для перерахування коштів в іноземній валюті до Державного бюджету України: https://www.treasury.gov.ua/diyalnist/rekviziti-valyutnih-rahunkiv

Звертаємо увагу на необхідності зазначення в платіжних дорученнях в іноземній валюті у полі «Деталі платежу» (Details of payment) коду класифікації доходів державного бюджету 22012500 «Плата за надання адміністративної послуги за проставлення апостиля» при сплаті державного мита за проставлення апостиля.

Реквізити для здійснення платежу за надання послуги з проставлення апостиля для оплати в гривні:

Одержувач : ГУК у місті Києві/м. Київ/22012500;

Код за ЄДРПОУ: 37993783;

Рахунок (IBAN): UA618999980313070165041026001;

Надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України (електронний адміністративний податок);

Код класифікації доходів бюджету: 22012500

Призначення платежу: за проставлення апостиля.

Перелік основних банків-кореспондентів - АТ «Укрексімбанк» (eximb.com)

У разі відсутності в архівах відповідних архівних даних, консульський збір не повертається.

4. 3 примірники анкети anketa (1).doc на кожен документ окремо по витребуванню документів з-за кордону (заповнюється українською мовою);

5. паспортний документ з копією;

6. копію документа, що підтверджує родинні стосунки заявника з особою, щодо якої витребовуються документи (у разі необхідності); 

7. оригінал документа, що підтверджує повноваження (у разі витребування документів представником особи, яка має право на їх отримання).

❗Запит до архівних установ України щодо витребування документа можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. Про результати розгляду таких звернень громадян інформують дипломатичні представництва та консульські установи України.

ЩОДО ВИТРЕБУВАННЯ З УКРАЇНИ ДОКУМЕНТІВ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

На пiдтвердження фактiв, що пiдлягають реєстрацiї в органах державної реєстрацiї актiв цивільного стану, цими установами видаються належним чином засвiдченi свiдоцтва, якi мiстять основнi данi про особу, або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Повторнi свiдоцтва видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторнi свiдоцтва про народження дiтей можуть видаватися їх батькам i усиновителям.

Повторнi свiдоцтва про народження дiтей, якi не досягли 18 рокiв, можуть також видаватися опiкунам, пiклувальникам i представникам закладу  охорони  здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. Особам, яким виповнилося 16 рокiв, повторнi свiдоцтва можуть видаватися при наявностi паспорта.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особi, позбавленiй батькiвських прав, повторнi свiдоцтва про народження дiтей не видаються. При видачi повторного свiдоцтва про народження вiдомостi про батькiв наводяться у повнiй вiдповiдностi з даними актового запису про народження.

Повторнi свiдоцтва про смерть видаються лише родичам померлого (дiтям померлого, в тому числi й усиновленим, другому з подружжя, братам i сестрам померлого, дiду i бабi померлого як з боку батька, так i з боку матерi).

Родиннi вiдносини повиннi бути пiдтвердженi документально.

Повторнi свiдоцтва про шлюб, який припинено, не видаються. В цьому разi на прохання заявникiв видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану.

Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану видаються, як особам, щодо яких складено актовий запис, так і родичам по прямій висхідній та низхідній лінії, а також усиновителям, опікунам та пiклувальникам. Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно можуть видаватись на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

В заявi про видачу повторного свiдоцтва зазначаються:

  • прiзвище, iм'я, по батьковi та адреса заявника;
  • прiзвище, iм'я, по батьковi особи, вiдносно якої запитується свiдоцтво;
  • яке необхiдне свiдоцтво;
  • коли i яким органом реєстрацiї актiв цивільного стану складено актовий запис цивільного стану;
  • мета запиту повторного свідоцтва.

Якщо запитується свідоцтво про народження, додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу зазначається також з ким зареєстровано чи розірвано шлюб.

ЩОДО ВИТРЕБУВАННЯ З УКРАЇНИ ДОКУМЕНТІВ ПРО ОСВІТУ

Для отримання дубліката диплома власнику документа необхідно скласти письмову заяву до вищого навчального закладу. В цій заяві вказується причина втрати документа, прізвище, ім'я та місце проживання заявника, назва втраченого документа, назва навчального закладу і дата його закінчення.

До заяви також додаються:

  • оголошення у друкованих засобах масової інформації за місцем проживання заявника, в якому має бути зазначено назву документа про освіту, його номер та дата видачі, на чиє ім'я виданий, яким навчальним закладом та про визнання його недійсним;
  • довідка від компетентних органів про втрату документа; 
  • копія платіжного документа про оплату витрат на виготовлення дубліката документа про освіту;
  • дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5. 

Згадані документи можна отримати також шляхом безпосереднього звернення до навчального закладу, або за участю іншої особи, яка матиме відповідну нотаріально-завірену довіреність.

Іноземці, які закінчили в Україні вищий навчальний заклад та втратили документ про його закінчення, мають звертатися через дипломатичне представництво своєї держави в Україні.

❗УВАГА! Міністерство освіті і науки України розглядає питання щодо оформлення дублікатів документів про освіту лише за умови подання заявником всіх наведених вище документів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux