ВИМОГИ ЩОДО В'ЇЗДУ НА ТЕРИТОРІЮ РЕСПУБЛІКИ ІРАК
❗Основним нормативним актом, який встановлює медичні вимоги до іноземців для в’їзду та перебування на території Республіки Ірак (РІ), є Інструкція щодо тестування на ВІЛ для тих, хто відвідує РІ до Закону РІ № 204, 24.09.2002 року:
taalymat-fhs-aloafdyn-rkm-1-lsn-2002-taadylat-2002.pdf.
fhs-alaaoz-almnaaay-lloafdyn-204-s2002.pdf
❗Іноземці (у т.ч. громадяни України), які мають намір відвідати РІ на термін, що не перевищує 10 календарних днів, не мають проходити тестування для в’їзду та перебування на території Республіки Ірак.
❗Іноземці (у т.ч. громадяни України), які мають намір відвідати РІ на термін, що перевищує 10 календарних днів (але не більше строку дії візи), мають в обов’язковому порядку пройти тестування для перевірки зараження ВІЛ-інфекцією. Особа може пройти тестування та отримати результат як в країні свого перебування (але в такому випадку результат тестування (довідка/свідоцтво) має бути легалізоване в Посольстві Іраку в країні перебування) або протягом 10 календарних днів з моменту прибуття в спеціалізованих медичних установах Республіки Ірак (Immune Deficiency Testing Center for expats). Записатись на таке тестування можна через урядовий портал електронних послуг https://ur.gov.iq/, однак запис можливий за наявності іракського номера телефону (тимчасово, оскільки портал працює в тестовому режимі). Вартість тестування: 50 000,00 іракських динарів. Результат тестування подається до Директорату з питань проживання (Ікама).
informatsiya-shchodo-zapisu.pdf
informatsiya-shchodo-zapisu-2.pdf
❗У разі порушення цього правила до іноземця застосовується штраф у розмірі 125 євро. При цьому штраф не застосовується, якщо особа записалася на тестування на зазначеному вище порталі, однак не отримала запрошення з конкретно визначеним часом та датою. Від тестування звільняються діти до 3 років та особи від 65 років. У разі отримання позитивного результату ВІЛ-тестування особа, яка вже в’їхала на територію РІ, має терміново її залишити.
ВИМОГИ ЩОДО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРОЖИВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ РЕСПУБЛІКИ ІРАК
❗Іноземці (у т.ч. громадяни України), які мають намір отримати дозвіл на проживання в РІ, мають в обов’язковому порядку пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції, гепатиту В та С, а також інших інфекцій (за необхідності - їхній перелік індивідуально визначається залежно від перебування країни громадянства іноземця серед країн-ендеміків того чи іншого вірусного захворювання як, наприклад, малярія). Особа, яка має позитивний результат ВІЛ-тесту, має залишити територію РІ та не може отримати дозвіл на проживання. Особа, яка має позитивний тест на гепатит В/С, має залишити територію РІ, але має право через 6 місяців повторно відвідати РІ та знов пройти тестування. У разі негативного результату може бути виданий дозвіл на проживання в РІ. Варто зазначити, що представником МОЗ РІ було повідомлено, що на практиці були випадки, коли громадянки України, що перебувають у шлюбі з громадянами Іраку, не могли отримати дозвіл на проживання та були змушені залишити територію РІ через наявність ВІЛ-інфекції.
❗Особа, що вже має дозвіл на проживання, при продовженні строку дії дозволу на проживання має повторно проходити тестування для перевірки інфікування тими чи іншими інфекціями. Разом із тим зазначене правило не поширюється на іноземців/іноземок, які отримали дозвіл на проживання на підставі шлюбу з громадянином/громадянкою РІ. До того ж, якщо іноземець/іноземка були інфіковані під час перебування в РІ та після отримання дозволу на проживання, правило щодо вимоги залишити РІ не застосовується. Терапію від ВІЛ іноземці-резиденти можуть отримати нарівні з громадянами РІ.
❗Усі іноземці, що мають дозвіл на проживання в РІ, у разі виїзду та повернення на територію РІ, в обов’язковому порядку мають пройти тестування на ВІЛ та надати результат тестування до Іками.