В основі державного регулювання зовнішньої торгівлі Республіці Ірак лежить закон «Про митницю» від 1984 року № 23, http://investpromo.gov.iq/wp-content/uploads/2013/06/IQ-Law-Customs-23-1984-En.pdf, який передбачає сертифікацію зовнішньоторговельних операцій, встановлює систему дозволів на імпорт та експорт товарів в кількісному або вартісному вираженні. Процедури підготовки контрактів і умови розрахунків відповідають загальноприйнятим світовим стандартам.
Уряд Республіки Ірак дотримується практики правил зовнішньоекономічного регулювання, які прописуються в річному бюджеті. При цьому, в зазначений закон можуть бути внесені поправки і доповнення.
Митно-тарифна політика Республіки Ірак регулюється, законами, митними правилами, повідомленнями, циркулярами та іншими нормативно-правовими актами, що видаються Урядом Республіки Ірак. Тарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюється за допомогою митних податків і зборів, а також заходів антидемпінгового характеру. Органом виконавчої влади, що здійснює відповідно до законодавства Республіки Ірак, функції контролю і нагляду в галузі митної справи, є Головний митний департамент, якій входить до структури Міністерства фінансів Республіки Ірак.
Ознайомитися з тарифними ставками, системою опису та кодифікування товарів, які імпортуються в Республіку Ірак відповідно до закону «Про митний тариф» від 2010 року № 22 можна за наступним посиланням:
http://mof.gov.iq/pages/en/Customstarifflawe.aspx.aspx (арабська версія);
http://www.iraq-businessnews.com/wp-content/uploads/2011/02/Iraqi-DRAFT-Tariff-Schedule.pdf (англійська версія).
Імпортна політика Республіки Ірак надає можливість доступу в країну товарів широкої номенклатури, насамперед металургійної продукції та напівфабрикатів.
При ввезенні продуктів харчування та кормів для тварин на митну територію Республіки Ірак на додаток до обов’язкової сертифікації застосовуються сертифікати халяльності товарів.
Загалом, слід зазначити, що практика регулювання імпорту/експорту на/з території Республіки Ірак та нормативно-правова база відповідає прийнятій міжнародній практиці.
Під час планування та здійснення імпортних/експортних операцій вбачається раціональним користуватися правовою допомогою компетентних юристів з гарною репутацією, або виходити з того, що відповідні формальності мають здійснюватися партнерами за контрактами.