Основним нормативним актом, який регулює трудові відносини з іноземцями на території Республіки Ірак, є Закон про працю № 37 2015 року: https://lvtd.gov.iq/mihan/Website/LaborLawExplained
англійською мовою: zakon-pro-pratsevlatshuvannya-angliyskoyu.pdf
Працевлаштування іноземців на території Республіки Ірак можливе виключно за умови офіційного отримання дозволу на працевлаштування Міністерством праці та соціальних питань Республіки Ірак. У разі офіційного працевлаштування іноземці користуються такими ж самими трудовими правами, що й громадяни РІ.
У разі працевлаштування без отримання дозволу та виникнення конфлікту з роботодавцем, іноземець не може претендувати на допомогу з боку іракської держави. Санкції у такому разі застосовуються як до працівника, так і до роботодавця. До працівника у такому разі застосовуються штрафні санкції у розмірі близько 800 доларів США та депортація.
Процедура працевлаштування на території РІ має наступні етапи:
- отримання роботодавцем дозволу на працевлаштування з використанням платформ: https://lvtd.gov.iq/mihan та https://ur.gov.iq/index/;
- отримання потенційним працівником візи в дипломатичній установі РІ за кордоном на підставі отриманого дозволу на працевлаштування.
Для громадянок України, які одружені на громадянах РІ та мають дозвіл на проживання в Іраку на підставі шлюбу, надається право працевлаштування за умови клопотання чоловіком до Міністерства праці та соціальних питань Республіки Ірак з проханням надати дозвіл на працевлаштування.