Схвалена резолюція “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів” покликана консолідувати позицію міжнародної спільноти щодо незмінності статусу Криму як невід'ємної складової частини України.
Резолюцію підтримали представники 63 держав-учасниць Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ГА ООН). Проти документа виступили 19 країн. Документ закликає Росію вивести свої війська з півострова і припинити окупацію території України. Також, Документ має на меті припинити порушення державою-окупантом прав людини на півострові, протидіяти спробам легітимізувати окупацію і анексію АР Крим та м.Севастополя.
Потужним сигналом стала фіксація в резолюції факту здійсненням Росією політики, яка націлена на примусову зміну складу населення півострова, включаючи переслідування окремих категорій кримчан. Документ також нагадує, що, згідно з резолюцією ГА ООН “Про визначення агресії” (1974), ніякі територіальні придбання або особлива вигода, отримані в результаті агресії, не є і не можуть бути визнані законними. “Підтримуємо заклик резолюції до Росії забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій і неурядових правозахисних організацій до окупованого півострова, підкреслюючи, що їх присутність і дотримання державою-окупантом міжнародного права, прав людини і міжнародного гуманітарного права має надважливе значення для недопущення подальшого погіршення ситуації”, - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.